Hoeveel kost een metalen stempelmatrijs?

Jan 08, 2026 Laat een bericht achter

Hoeveel kost een metalen stempelmatrijs?

Ergens tussen de $3.000 en ruim $1 miljoen. Een eenvoudige blindstans en een transfermatrijs voor meerdere-stations voor auto's worden beide 'stempelmatrijzen' genoemd, ondanks dat ze vrijwel niets met elkaar gemeen hebben.

How Much Does A Metal Stamping Die Cost?

Prijsklassen

 

Single-station-stansmatrijzen voor prototypes beginnen rond de $3.000-$8.000. Progressieve matrijzen van productiekwaliteit? Meestal $ 25.000 tot $ 80.000. Carrosseriepanelen voor auto's en complexe transfermatrijzen worden in zes cijfers weergegeven, soms ver in de cijfers.

 

Context is belangrijker dan het aantal. Dezelfde onderdeelgeometrie, offertes van $ 45.000 tot $ 325.000. Niet omdat iemand liegt-verschillende leveranciers interpreteerden de specificaties op totaal verschillende manieren. De goedkopere offerte was van een lager niveau dan de koper eigenlijk nodig had.

 

Sterftype Prijsklasse Wat je krijgt
Eén-station/verbinding $3,000 – $25,000 Blanking, piercing, vorming van. 50k-300k slagen. Prototypes en kleine series.
Progressief (standaard) $15,000 – $80,000 Meerdere operaties per slag. 500k+ slagen met onderhoud.
Progressief (automobiel) $80,000 – $200,000+ Nauwe toleranties, premium staalsoorten. Programma's voor meerdere- miljoen beroertes.
Overdracht sterven $200,000 – $1,000,000+ Grote panelen, diepe laden. Volledige productiesystemen.

 

Waarom springt een progressieve dobbelsteen van €15.000 naar €80.000? Een dobbelsteen met 3--stations voor L--beugels is in de verste verte niet te vergelijken met een dobbelsteen met 10--stations met munten, tikken in de matrijs en vorming met nauwe toleranties. Complexiteit schaalt niet lineair.

 

Compound Die

 

Kostenverdeling

 

Wanneer u een offerte ontvangt, ziet u verschillende gebundelde kosten:

 

Matrijsmateriaal

bedraagt ​​20-40% van het totaal. Staal voor blokken, ponsen, inzetstukken. Dit schaalt met de grootte en varieert niet veel tussen leveranciers die dezelfde kwaliteiten gebruiken.

Bewerking en verwerking

eet 30-50% op. CNC, draadvonken, slijpen, warmtebehandeling, montage. Een werkplaats met nieuwere apparatuur en bekwame machinisten produceert nauwere toleranties met minder handwerk. Soms zijn ze ondanks hogere tarieven goedkoper omdat ze sneller zijn.

Ontwerp en techniek

loopt 5-15%. Alleen al het optimaliseren van de stripindeling kan het materiaalgebruik met 10-15% doen stijgen. Als je 2.000 dollar extra aan ontwerp besteedt, kun je tijdens de productie 20.000 dollar aan materiaalkosten besparen.

Uitproberen en valideren

voegt 10-15% toe. Perstijd, monstermateriaal, iteratieve aanpassingen. Haast je om een ​​date te bereiken en je krijgt een dobbelsteen die nooit goed werkt.

 

Standaard componentenzoals geleidestijlen, veren, cilinders lopen 5-10%. Grondstoffen spullen.

Chinese prijsformule

 

De meeste Chinese gereedschapswinkels gebruiken een soortgelijke berekening. Neem de afmetingen van de onderste matrijsplaat-bijvoorbeeld 400 mm × 1000 mm × 40 mm in Cr12MoV. Dat is 126 kg voor $ 4/kg, ongeveer $ 500. Keer 4 voor alle borden=$ 2000 aan grondstoffen.

 

Vermenigvuldig vervolgens:3× voor enkele-station, 7× voor progressieve matrijzen. Die progressieve dobbelsteen van 400 x 1000 mm komt op $ 14.000.

 

Is dat de uiteindelijke prijs? Misschien niet. Maar citaten die hiervan afwijken, verdienen vragen. Verschillende staalsoorten, hoek-snijden of echte efficiëntie-je moet weten welke.

Snelle wiskundige versie: progressieve matrijs ≈ lengte (mm) × breedte (mm) × $ 0,25. Dezelfde dobbelsteen=$ 100.000. Je kijkt dus naar $14.000 (China) tot $100.000 (binnenlands VS). De werkelijkheid valt ergens tussenin.

Fouten in gereedschapsstaal

 

Kopers verpesten dit in beide richtingen.

Onder-spec

betekent A2-staal voor een onderdelenprogramma van meer dan 500.000. De matrijs verslijt halverwege- de run. U heeft vooraf €15.000 bespaard en €40.000 uitgegeven aan renovatie en stilstand.

Meer dan-spec

betekent hardmetalen wisselplaten voor 50k onderdelen. Zeker, het zal eeuwig duren. Je betaalde ook drie keer de prijs voor capaciteit die je nooit zult aanraken.

Match het met het volume:

  • Onderdelen onder de 100.000: A2 is prima
  • 100k-500k: D2 (werkpaard in de industrie)
  • 500k-2M: DC53 of SKD11 (1,8-2× kosten, de moeite waard)
  • Meer dan 2M: hardmetalen inzetstukken voor slijtageonderdelen

De kwaliteit van de warmtebehandeling is ook van belang. Standaard kost $1,50/kg, vacuüm is $4-6/kg. Budgetleveranciers verzenden matrijzen waarbij de hardheid 5 HRC varieert over een enkele stoot. Dat is geen hulpmiddel, het is een verplichting die nog moet gebeuren.

 

Wanneer stempelen loont

 

Minder dan 500-1.000 onderdelen? Stempelen overslaan. CNC- of lasersnijden, geen investering in gereedschap. Wiskunde werkt niet.

Cross-over is meestal10.000-20.000 totale onderdelen. Daaronder is de afschrijving de dood. Bovendien wint de efficiëntie per-stuk.

Voorbeeld: 50.000 jaarvolume, 5 jaar (250.000 totale onderdelen)

Methode Gereedschap Per-Deel 5-jarig totaal
CNC $0 $5.70 $1,425,000
Laser+rem $2,000 $4.00 $1,002,000
Progressief $35,000 $1.25 $347,500

 

Progressieve sterfte wordt binnen 5 maanden terugbetaald. Terugverdientijd binnen 12 maanden? Doe het. Meer dan 24 maanden? Je kunt maar beter zeker zijn van die volumeprojecties.

 

When Stamping Pays Off

 

Die klassen

 

Klasse A, B of C bepaalt de levensduur, het onderhoud en de prijs. De meeste specificatiefouten gebeuren hier.

Meer dan-specificeren:Klasse A-gereedschap (7M+ slagen) voor 25k-onderdelen. Betalen voor 99,6% van de mogelijkheden die u nooit zult gebruiken. Klasse C doet het werk voor de halve prijs.

Onder-specificeer:Goedkoopste klasse C-offerte voor 500.000 onderdelen. Grote renovatie na 100.000 slagen. Je hebt zojuist voor 5 dies betaald in plaats van 1.

Slechter? Offerteaanvragen zonder klasse op te geven. Leveranciers vullen de lege ruimte in zoals zij dat willen. Dat is uw offerte van $ 45.000-$ 325.000,- daar verspreid.

 

Klas Beroerte leven Tolerantie Relatieve kosten
C <100k ±0,1 mm 40-50% van A
B 100k-500k ±0,05 mm 60-70% van A
A 1-7M+ ±0,025 mm Basislijn

 

Verborgen kosten

 

De aankoopprijs is waarover u onderhandelt. Bedrijfskosten zijn wat u jarenlang betaalt.

 

Preventief onderhoud:3-5% van de waarde van de dobbelstenen per jaar. Operaties van wereldklasse draaien op 2-3%. Boven de 5%? Er is iets kapot in uw gereedschap of onderhoud.

Inventaris reserveonderdelen:Eén keer-5-10% van de waarde van de dobbelsteen. Je hebt back-upstoten nodig, anders wordt de volgende storing een noodgeval.

Opstellingsarbeid:$ 200-600 per run voor installatie, uitlijning, eerste artikel. De dobbelsteen 12+ keer per jaar laten lopen? Telt snel op.

 

Vaak ontbrekende citaten:

  • ECO's: $2k-$20k+
  • Spoedkosten: 15-30% om de doorlooptijd te verkorten van 12 weken naar 6 weken
  • PPAP-documenten: $ 1.000-$ 5.000 voor de automobielsector

Ontvang gespecificeerde offertes. Forfaitaire bedragen verbergen de verschillen en maken van wijzigingsopdrachten een nachtmerrie.

 

Binnenlands versus offshore

 

Chinese gereedschappen draaien 40-60% minder dan de Amerikaanse. Echte besparingen. Maar de totale kosten zijn niet het belangrijkste getal.

Progressieve dobbelsteen van $ 80.000 (Amerikaanse basislijn):

ONS

 

$80.000 + $500 verzendkosten + minimale overhead

 

= $83k

China

 

$40k + $4,5k verzending + $3k invoerrechten + $12k reizen (2 reizen) + $3k communicatie + $8k kwaliteitsbuffer

 

= $70.5k

16% echte besparingen, niet 50%. Nog steeds betekenisvol.

De kwaliteit varieert enorm. Chinese leveranciers van export-kwaliteit komen overeen met Amerikaanse kwaliteit. Budgetwinkels verzenden matrijzen die na 5.000 slagen geen tolerantie meer hebben. Het gaat om de kwalificatie van leveranciers.

Rode vlaggen:

directe offertes, specificeert geen staalsoorten, geen ISO 9001, staat geen inspectie door derden toe.

Goede tekenen:

gedetailleerde toepassingsvragen, terugdringen op slechte specificaties, gedocumenteerde processen, contacteerbare referenties.

Voordat u citeert

 

Onvolledige specificaties=onvergelijkbare offertes.

1

Moet het volgende omvatten:onderdeeltekening met GD&T, materiaalspecificatie, jaarlijks + totaal volume, kritische toleranties, matrijsklasse of doelslagen.

2

Moet het volgende bevatten:persspecificaties, vereisten voor het verlaten van onderdelen, behoeften aan oppervlakteafwerking, PPAP-vereisten.

Leveranciers die vragen stellen voordat ze offertes maken? Dat zijn jouw mensen. Onmiddellijke schattingen betekenen dat ze generieke vermenigvuldigers toepassen zonder iets te bedenken.

Kortom

 

Onderdelen van minder dan 10.000 stuks: gebruik CNC of laser. 10k-50k: Klasse B progressief in D2, budget $25k-$50k binnenlands of $15k-$30k offshore. 50k+: Klasse A of B met goed staal. 500k+: bel een gereedschapsingenieur, de investering rechtvaardigt professionele optimalisatie.

 

De grootste fout is niet de prijs-maar de niet-overeenkomende specificaties. Een goed gespecificeerde dobbelsteen betaalt jarenlang rendement. Een niet-overeenkomend probleem is een terugkerend probleem.

 

Abis Mold biedt analyse van gereedschapskosten en DFM-beoordeling voor stempelprojecten in toepassingen in de automobiel-, elektronica- en medische apparatuur. Neem contact op met ons technische team voor project-specifieke begeleiding: https://www.abismould.com